B3 -4.0 särmäyspuristimet

Järjestelmä koneen takana

Salvagninin B3 koneet on suunniteltu tuottamaan ilman rajoituksia, joustavasti ideasta viimeisteltyyn tuotteeseen.

TARKISTUSLISTA
SARJOITTAVA

ATA sallii sarja- ja yksittäiserätuotannon

MAC2.0Adaptiivisella tekniikalla eliminoidaan jäte ja korjaukset
KINEETTINEN
Korkea dynamiikka ja alhainen kulutus täysin turvallisesti
4.0 YHTEYDELLÄ
OPS-ohjelmisto sallii yhteyden ulkoiseen ympäristöön

 

 

Tekniset tiedot B3 (mittayksikkö mm)

 

Malli
60/2000100/3000135/3000135/4250170/3000
Maks.taivutusvoima (tonnia)60100135135170
Pöydän pituus20003000300042503000
Reunojen välinen etäisyys17402640264036402640
Kita syvyys350430430430430
Maksimi nopeus (mm/s)250250250250250
Taivutus nopeus (mm/s)1010101010
Maksimi liikerata300300350350350
Kita korkeus550550600600600
Maks. sähkönkulutus (kW)1012161620

 

Malli
170/4250170/4250XL220/3000220/4250220/5100
Maks.taivutusvoima (tonnia)170170220220220
Pöydän pituus42504250300042505100
Reunojen välinen etäisyys36403620265036204620
Kita syvyys430520520520520
Maksimi nopeus (mm/s)250250250250250
Taivutus nopeus (mm/s)1010101010
Maksimi liikerata350450450450450
Kita korkeus600700700700700
Maks. sähkönkulutus (kW)2020262626

 

Malli
320/3000320/4250320/5100400/4250
Maks.taivutusvoima (tonnia)320320320400
Pöydän pituus3000425051004250
Reunojen välinen etäisyys2630360046004600
Kita syvyys520520520520
Maksimi nopeus (mm/s)220220220220
Taivutus nopeus (mm/s)10101010
Maksimi liikerata450450450450
Kita korkeus700700700700
Maks. sähkönkulutus (kW)39393945

 

Taivutusnopeus määräytyy nykyisten standardien mukaan.
Salvagnini varaa oikeuden muuttaa tätä tietoa ilman varoitusta.

P1
Suunniteltu sopimaan vain 8 neliömetrin tilaan, toimii vain 3 kW:lla ja yllättää taivutusnopeudellaan. P1 on Salvagninin tarjoama vaihtoehtoinen ratkaisu perinteiselle taivutukselle.
Lisätietoja
P2lean
P2lean on kehittynyt taivutusautomaatti, joka tuottaa tehokkaasti suuren määrän erilaisia osia. Täysin automaattisesti ja täydellistä laatua ensimmäisestä osasta alkaen.
Lisätietoja
P4
P4-taivutusautomaatti on tuotemerkkimme. Tervetuloa 4.0 tehtaaseen.
Lisätietoja
L3
Pitkäaikaisen kenttäkokemuksen tulos - Salvagnini oli yksi ensimmäisistä kuitutekniikkaan investoivista yhtiöistä - L3 on tuottava ja monipuolinen ratkaisu, joka tarjoaa vähäisen kulutuksen ja kilpailukykyiset käyttökustannukset yhdessä ympäristön ja ihmisten ja heidän työnsä kunnioittamisen kanssa.
Lisätietoja
L5
Pitkäaikaisen kenttäkokemuksen tulos - Salvagnini oli yksi maailman ensimmäisistä kuitutekniikkaan investoivista yhtiöistä - L5 on tuottava ja monipuolinen ratkaisu, joka tarjoaa korkean dynamiikan ja kilpailukykyiset käyttökustannukset sekä joka kunnioittaa ympäristöä, ihmisiä ja heidän työtään.
Lisätietoja
B3
Paljon enemmän kuin vain särmäyspuristin. B3 on suunniteltu ilman rajoituksia tapahtuvaan tuotantoon, joustavasti alkuperäisestä ideasta lopulliseen tuotteeseen.
Lisätietoja
ROBOFORMER
Särmäyspuristinsolu, jossa on yksi ohjain ja yksi ohjelma, sopii erinomaisesti automaattisiin kevyisiin ratkaisuihin. Yksi kone kykenee täyttämään kaikki tuotannon tarpeet tarkasti ja tehokkaasti.
Lisätietoja
S4Xe
S4Xe:ssa on kaikki paikallaan: monilävistin työkalupää itsenäistä ja moninkertaista työstöä varten, integroitu leikkuri jätteetöntä sarjatuotantoa varten, automaattinen manipulaattori tarkkoja liikkeitä varten ja optimoitu ohjauskeskus asianmukaista ja luistavaa ohjausta varten.
Lisätietoja
FlexCell
FlexCell yhdistää Salvagnini taivutusautomaatin ja särmäyspuristimen ja se on markkinoiden ainoa tämäntyyppinen ratkaisu taivutustöihin.
Lisätietoja
S4+P4 -linja
Joustava tuotantojärjestelmä. S4+P4 -linja on yksi Salvagninin suosituimmista ratkaisuista. Se lävistää, leikkaa ja taivuttaa metallilevyä täysin automaattisesti. Ensimmäinen prototyyppi valmistui jo...
Lisätietoja
MV automaattinen lavavarasto
MV automaattinen lavavarasto toimii koko tehtaan ytimenä koordinoimalla ja siirtämällä eri työstöprosesseissa tarvittavat materiaalit oikea-aikaisesti vähentäen siirtokustannuksia ja -aikoja sekä lisäämällä koneiden tehokkuutta.
Lisätietoja
Automaattiset työkeskukset
AJS™ (Automatic Job Shop) -järjestelmässä paneelien valmistus lävistämällä, leikkaamalla, laserleikkauksella ja/tai taivuttamalla on sekä automaattista että joustavaa, jolloin se sopii useimpiin tuotantostrategioihin kuten Lean...
Lisätietoja